Rejestracja znaków firmowych może okazać się naprawdę korzystna, znajdź rzecznika, który pomoże ci przejść przez całą procedurę

Każdy właściciel firmy marzy o powodzeniu własnej działalności oraz czyni wszystko, co tylko może, by rozbudować przedsiębiorstwo i zdobywać uznanie wśród klientów. Nieraz bywa jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja pragnie wykorzystać sławę wypromowanych artykułów bądź marek, wprowadzając do obrotu podobne wyroby i wykorzystując ciężką pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed takim działaniem zabezpieczyć?

projekt patentowy

Autor: Archives New Zealand
Źródło: http://www.flickr.com

Rejestracja znaków towarowych optymalnym sposobem na ochronę własnych produktów. Sprawdź przykłady: rejestracja znaków towarowych.

W momencie, kiedy chce się zabezpieczyć swoje interesy przed niepożądanymi wpływami nieuczciwej konkurencji, należy zarejestrować swoje znaki towarowe. Dzięki temu ma się gwarancję, że w obrocie nie pojawi się materiał lub firma stosująca ten sam motyw i nieuczciwie starająca się przejmować kontrahentów. Nieuczciwa konkurencja bywa najprawdziwszą plagą i może przynieść wielkie straty, zwłaszcza jeżeli inna firma wprowadza na rynek podobne produkty oraz usługi, proponując je w niższych cenach.

Czym są znaki towarowe?

Znaki towarowe – zwane też znakami firmowymi, a w niektórych przypadkach również logo – to znaczenia, jakimi marki posługują się do różnicowania swoich wyrobów od produktów pozostałych twórców. Do podobnego oznaczania może służyć obrazek, zdjęcie, słowo albo charakterystyczna nazwa. Jeżeli marka odnosi na rynku powodzenie, znak towarowy zyskuje na renomie oraz jest bez trudu rozpoznawalny przez krajowych klientów, a nierzadko również i światowych (więcej informacji: JWP Rzecznicy Patentowi). Takie sytuacje często wykorzystują nieuczciwi konkurenci, którzy projektują bardzo zbliżone grafiki, wprowadzające klienta w błąd oraz sugerujące powiązania z popularną marką. Trzeba jednak pamiętać, że własność przemysłowa podlega zabezpieczeniu oraz można bronić się przed takimi praktykami. Dowiedz się więcej: własność przemysłowa.

rzecznik patentowy

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com

Skontaktuj się ze specjalistą

W sytuacji, kiedy chce się zastrzec własny znak towarowy, najlepiej skonsultować się z rzecznikiem patentowym. To prawnik, który specjalizuje się w kwestiach związanych z ochroną praw autorskich i znaków towarowych. Z pewnością objaśni wszystkie nieścisłości związane z rejestracją znaków towarowych, jak także pokieruje calutką procedurą. Dzięki temu potoczy się ona sprawnie oraz szybko, a szanse na pomyślne jej załatwienie będą większe.

, ,

Related posts

Jak wyszukać prace marzeń? Czy jest to tak naprawdę możliwe? Jeśli owszem, to jak najbardziej korzystnie poszukiwać?

Dużo ludzi, którzy szukają pracy rozsyła swoje listy motywacyjne i CV tam gdzie tylko to możliwe. Jednakże mimo właściwych kwalifikacji często nie otrzymują nawet odpowiedzi. Istnieje bardzo dużo poradników i kursów dotyczących na przykład skutecznego tworzenia Curriculum Vitae, lecz w rzeczywistości pracodawcę niezbyt ciekawią te dokumenty. Są one tylko wstępnym zapoznaniem się z być może następnym pracownikiem.

Jakiego rodzaju towary importujemy z Państwa Środka?

Niezwykle niskie koszty produkowania powodują, że towar sprowadzany z Chin możemy spotkać na każdym kroku, artykuły wyprodukowane w tym kraju są niezwykle tanie. Do tego Chińczycy są w stanie wyprodukować niemal wszystko, liczba importerów zainteresowanych zakupieniem chińskich przedmiotów jest więc wielka także w Polsce.

Jak prowadzić własną firmę to zawodowo. Nie powinniśmy tego robić, jakby od niechcenia, ponieważ nic z tego nie wyjdzie

Inwestycja we własny rozwój zawsze popłaca,zwłaszcza gdy ma swój cel i podejmowana jest z pełnym przekonaniem. Tylko wtedy zapewni nam to najlepsze efekty. Idąc na studia należy od początku planować czas tak by starczyło go nie tylko na zajęcia, ale też na rozwijanie swojej pasji. To zaprocentuje w przyszłości lepszymi perspektywami. Z kolei gdy otwieramy własną firmęto gwarancją sukcesu z pewnością jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.

Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie czyta się, że w naszym kraju mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w pozostałych krajach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - prawdziwa sytuacja jest nieco inna.

Latest posts

Rozwiązania zapewniane przez ekspertów

Rynek aktualnie jest nieubłagany, jeśli chodzi o tempo rozwoju oraz pojawiające się nieprzerwanie możliwości. Unowocześnienia zadziwiają nawet fachowców, którzy od dawna działają w obrębie jednej, jasno zdefiniowanej branży. Wraz z rynkiem i my poszerzamy nasze umiejętności, dlatego przygotowywane są różnego rodzaju szkolenia. Mają one na celu oferowanie pomocy w zdefiniowaniu celu, do którego dążymy. Wśród nich zazwyczaj wybierane jest szkolenie z motywacji, które jest prowadzone przez profesjonalistów.

Jak wyszukać prace marzeń? Czy jest to tak naprawdę możliwe? Jeśli owszem, to jak najbardziej korzystnie poszukiwać?

Dużo ludzi, którzy szukają pracy rozsyła swoje listy motywacyjne i CV tam gdzie tylko to możliwe. Jednakże mimo właściwych kwalifikacji często nie otrzymują nawet odpowiedzi. Istnieje bardzo dużo poradników i kursów dotyczących na przykład skutecznego tworzenia Curriculum Vitae, lecz w rzeczywistości pracodawcę niezbyt ciekawią te dokumenty. Są one tylko wstępnym zapoznaniem się z być może następnym pracownikiem.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*