Rejestracja znaków firmowych może okazać się naprawdę korzystna, znajdź rzecznika, który pomoże ci przejść przez całą procedurę

Każdy właściciel firmy marzy o powodzeniu własnej działalności oraz czyni wszystko, co tylko może, by rozbudować przedsiębiorstwo i zdobywać uznanie wśród klientów. Nieraz bywa jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja pragnie wykorzystać sławę wypromowanych artykułów bądź marek, wprowadzając do obrotu podobne wyroby i wykorzystując ciężką pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed takim działaniem zabezpieczyć?

projekt patentowy

Autor: Archives New Zealand
Źródło: http://www.flickr.com

Rejestracja znaków towarowych optymalnym sposobem na ochronę własnych produktów. Sprawdź przykłady: rejestracja znaków towarowych.

W momencie, kiedy chce się zabezpieczyć swoje interesy przed niepożądanymi wpływami nieuczciwej konkurencji, należy zarejestrować swoje znaki towarowe. Dzięki temu ma się gwarancję, że w obrocie nie pojawi się materiał lub firma stosująca ten sam motyw i nieuczciwie starająca się przejmować kontrahentów. Nieuczciwa konkurencja bywa najprawdziwszą plagą i może przynieść wielkie straty, zwłaszcza jeżeli inna firma wprowadza na rynek podobne produkty oraz usługi, proponując je w niższych cenach.

Czym są znaki towarowe?

Znaki towarowe – zwane też znakami firmowymi, a w niektórych przypadkach również logo – to znaczenia, jakimi marki posługują się do różnicowania swoich wyrobów od produktów pozostałych twórców. Do podobnego oznaczania może służyć obrazek, zdjęcie, słowo albo charakterystyczna nazwa. Jeżeli marka odnosi na rynku powodzenie, znak towarowy zyskuje na renomie oraz jest bez trudu rozpoznawalny przez krajowych klientów, a nierzadko również i światowych (więcej informacji: JWP Rzecznicy Patentowi). Takie sytuacje często wykorzystują nieuczciwi konkurenci, którzy projektują bardzo zbliżone grafiki, wprowadzające klienta w błąd oraz sugerujące powiązania z popularną marką. Trzeba jednak pamiętać, że własność przemysłowa podlega zabezpieczeniu oraz można bronić się przed takimi praktykami. Dowiedz się więcej: własność przemysłowa.

rzecznik patentowy

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com

Skontaktuj się ze specjalistą

W sytuacji, kiedy chce się zastrzec własny znak towarowy, najlepiej skonsultować się z rzecznikiem patentowym. To prawnik, który specjalizuje się w kwestiach związanych z ochroną praw autorskich i znaków towarowych. Z pewnością objaśni wszystkie nieścisłości związane z rejestracją znaków towarowych, jak także pokieruje calutką procedurą. Dzięki temu potoczy się ona sprawnie oraz szybko, a szanse na pomyślne jej załatwienie będą większe.

, ,

Related posts

Ogrzewanie na gaz najkorzytniejszą decyzją

Sporo osób, które żyją w starych budynkach, zapewne przywykło do rozpalania w piecu węglem. Codzienne targanie go z piwnicy, bałagan, sadza i znój. Coraz więcej osób decyduje się na instalację centralnego ogrzewania, dzięki któremu zaoszczędzi czas i często również pieniądze. Można zamontować taki system i nadal używać węgla do podniesienia temperatury w grzejnikach, lecz ten z roku na rok jest on coraz droższy.

Jak dobrze troszczyć się dziś o własny samochód i jak kupić dobry olej silnikowy.

Auto do dziś kluczowy środek lokomocji dla wielkich rzesz ludzi, z tej przyczyny jego awaria okazuje się czasem bardzo kłopotliwa dla dużej ilości osób, szczególnie takich nieobeznanych zbyt mocno z motoryzacją. Zapobiec kłopotom z silnikiem da się przez regularne kontrole pojazdu dokonywane w specjalnych stronach albo u zaprzyjaźnionych mechaników. Nie bez znaczenia jest również stosowanie odpowiedniego i nie za drogiego oleju silnikowego, Jaki można wyszukać w stolicy Polski, wpisując na przykład słowa oleje silnikowe.

Gazowanie zboża to ważny proceder

O zboże musimy dbać w dobry sposób
Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że gdy posiadamy zboże, to musimy o nie dobrze dbać. Chodzi o to, by nawet po długim okresie przechowywania okazało się być ono odpowiednie do zastosowania i aby przedstawiało odpowiednią jakość.

Najważniejsze usługi a propos wyczyszczenia samochodów, dzięki którym będą wyglądać jak nowe

Dziedzina motoryzacji to branża bardzo szeroka, która zajmuje dużo czynności przez jakie można się pochwalić faktycznie idealnie prezentującym się autem. Szczególnie, jeśli skoncentruje się konkretnie wokół konserwacji samochodu. Jak bowiem jest wiadome, do dyscypliny tej zalicza się także dużo odrębnych kwestii. Najbardziej znaczące natomiast pozostaje posiadanie na uwadze tego, aby pamiętać, by systematycznie zdecydować się na standardowe świadczenia odnośnie czyszczenia aut, dzięki którym będą wyglądać one jak takie które dopiero co wyjechały z salonu. To obowiązek kierowców.

Latest posts

Rewizja finansowa co pewien czas musi być zarządzana w każdej spółce

Pewnym osobom zdaje się, że audyt robiony w organizacjach, wygląda jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to standardowa weryfikacja.
Czasami mamy możliwość natknąć się w telewizji na wiadomość, że w firmie X wykryto duże nieprawidłowości po tym, jak zrobiono tam audyt finansowy.

Kadry i płace – w jaki sposób radzić sobie z tego typu tematami?

Prawo na bieżąco się zmienia i ciężko się nam niekiedy do tego dostosować. Innym razem występują w nim jakieś luki, które jednym są na rękę, inni natomiast mają przez nie kłopoty. Ogólnie nie bez powodu mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi, ciężko jednak się do tego ustosunkować, raz z powodu tego, że różnego rodzaju przepisów jest bez liku, a dwa, dlatego, że stale ulegają one zmianie.

Czy uskutecznienie działań marketingowych w Sieci jest zyskowne?

Prowadzenie odpowiedniej kampanii reklamowej w Internecie jest dzisiaj ogromnie raz za razem głównym kanałem łączności marki z klientami. Nie da się ukryć, że to właśnie w wirtualnej przestrzeni często znajduje się najwięcej naszych przypuszczalnych klientów, skutkiem tego też tak znaczące jest trafienie w ich oczekiwania.

Im dłuższe kolejki do warsztatu tym bez wątpienia jest on wspanialszy

W dniu nowoczesnym dysponowanie przez nas pojazdów stało się zjawiskiem niezmiernie dużym. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas bezsprzecznie nie wyobrażał sobie tak kolosalnej ilości samochodów na drogach. Motoryzacja bowiem w ogromnie duży sposób wpłynęła na nasze życie.