Rejestracja znaków firmowych może okazać się naprawdę korzystna, znajdź rzecznika, który pomoże ci przejść przez całą procedurę

Każdy właściciel firmy marzy o powodzeniu własnej działalności oraz czyni wszystko, co tylko może, by rozbudować przedsiębiorstwo i zdobywać uznanie wśród klientów. Nieraz bywa jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja pragnie wykorzystać sławę wypromowanych artykułów bądź marek, wprowadzając do obrotu podobne wyroby i wykorzystując ciężką pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed takim działaniem zabezpieczyć?

projekt patentowy

Autor: Archives New Zealand
Źródło: http://www.flickr.com

Rejestracja znaków towarowych optymalnym sposobem na ochronę własnych produktów. Sprawdź przykłady: rejestracja znaków towarowych.

W momencie, kiedy chce się zabezpieczyć swoje interesy przed niepożądanymi wpływami nieuczciwej konkurencji, należy zarejestrować swoje znaki towarowe. Dzięki temu ma się gwarancję, że w obrocie nie pojawi się materiał lub firma stosująca ten sam motyw i nieuczciwie starająca się przejmować kontrahentów. Nieuczciwa konkurencja bywa najprawdziwszą plagą i może przynieść wielkie straty, zwłaszcza jeżeli inna firma wprowadza na rynek podobne produkty oraz usługi, proponując je w niższych cenach.

Czym są znaki towarowe?

Znaki towarowe – zwane też znakami firmowymi, a w niektórych przypadkach również logo – to znaczenia, jakimi marki posługują się do różnicowania swoich wyrobów od produktów pozostałych twórców. Do podobnego oznaczania może służyć obrazek, zdjęcie, słowo albo charakterystyczna nazwa. Jeżeli marka odnosi na rynku powodzenie, znak towarowy zyskuje na renomie oraz jest bez trudu rozpoznawalny przez krajowych klientów, a nierzadko również i światowych (więcej informacji: JWP Rzecznicy Patentowi). Takie sytuacje często wykorzystują nieuczciwi konkurenci, którzy projektują bardzo zbliżone grafiki, wprowadzające klienta w błąd oraz sugerujące powiązania z popularną marką. Trzeba jednak pamiętać, że własność przemysłowa podlega zabezpieczeniu oraz można bronić się przed takimi praktykami. Dowiedz się więcej: własność przemysłowa.

rzecznik patentowy

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com

Skontaktuj się ze specjalistą

W sytuacji, kiedy chce się zastrzec własny znak towarowy, najlepiej skonsultować się z rzecznikiem patentowym. To prawnik, który specjalizuje się w kwestiach związanych z ochroną praw autorskich i znaków towarowych. Z pewnością objaśni wszystkie nieścisłości związane z rejestracją znaków towarowych, jak także pokieruje calutką procedurą. Dzięki temu potoczy się ona sprawnie oraz szybko, a szanse na pomyślne jej załatwienie będą większe.

, ,

Related posts

NIR wzbudza cały czas dużo obaw

Szeroka sieć znajomości, ewentualności komunikacyjne jakie są proponowane przez środki elektroniczne, a także znacznie bardziej zagmatwana psychika człowieka dopuszcza do tego, że pojawia się coraz więcej niebezpiecznych grup, które chcą wymóc na pozostałych, żeby podporządkowały się ich spojrzeniu na świat.

Każda inwestycja budowlana będzie potrzebować licznych planów, zezwoleń i przygotowań

Nawet postawienie niedużego domu jednorodzinnego będzie się wiązać z dużą ilością załatwienia najróżniejszych spraw, a przecież dokumentów będzie przybywać, gdy powstaje przykładowo szpital czy market. Tu czasami trzeba się liczyć przynajmniej z rokiem biegania po urzędnikach, a także pracy licznych specjalistów na wszystkich etapach projektu.

Korzystne rozwiązania dla firm

Wynajem, kupno czy leasing? To kwestia, która przedsiębiorców mających w planach powiększenie parku maszyn. Na którą propozycję się zdecydować?

Przeprowadzki fachowo zrobione to niezbędna oferta

Przeprowadzki dostarczają wiele emocji. Wkładanie w pudła, rozpakowywanie, porządkowanie. Można stracić cierpliwość. Są tak wyczerpujące, że chętnie korzystamy z ofert firm specjalistycznych.

Gaz ziemny – istotny w państwie surowiec, który spowodował, iż zaistniała giełda gazu

Obecnie trwały dostęp do surowców energetycznych jest niezwykle znaczący i niezbędny do prawidłowego prosperowania licznych obiektów. Dotyczy to jednakowo manufaktur bądź przedsiębiorstw, jak i domów i mieszkań. Dzięki temu, że umożliwiony jest nieprzerwany napływ energii zarówno elektrycznej, jak i gazowej zdołamy każdego dnia wykonywać w największym stopniu podstawowe czynności.

Latest posts

Maszyny rolnicze części zamienne, części do kultywatora – wszelkie elementy potrzebne do bezawaryjności maszyn rolniczych wpływających na sprawną oraz skuteczną pracę na roli.

Postęp gospodarczy i techniczny w wyraźny sposób wpłynął na rozkwit wielu miejsc a także dziedzin życia obywatela. Nieustannie wpływa się na polepszenie jakości życia ludzi, by ułatwić i usprawnić im wiele prac oraz zadań. W najbardziej wyraźny sposób rozwojowi uległa wieś i gospodarstwa rolne.

Drukowanie we Wrocławiu

Plakaty, oraz ulotki są jednym z bardzo popularnych wzrokowych mediów reklamowych. Misje ulotek w strategii komunikacyjnej mogą konstruować wizerunek sklepu, organizować percepcję konsumentów, a nawet generować obrót handlowy. Gazetki reklamowe w znacznym stopniu różnią się od siebie. Nie tylko między sieciami, ale także w granicach sieci, bo osobne emisje mają rozmaite funkcje.

Pity nie powinny okazać się być trudne

Jeśli jeszcze nie znaleźliśmy programu, który byłby dla nas właściwie przystępny i zrozumiały, to za chwilę będziemy posiadali okazję, próbować następnej propozycji.