Tag: rachunkowości

rachunkowości

Nieodzowne procedury, bez których nie możemy prowadzić żadnej firmy. Czy pamiętasz o nich? Czy masz z nimi kłopoty?

W każdej firmie, organizacji czy instytucji niezbędnym jest właściwa kontrola nad wszystkimi procesami. Mówimy tu rzecz jasna o aspektach konkretnych dla danej branży, ale też o powszechnych, taki, co w każdym miejscu muszą być przestrzegane i kontrolowane.

Read more

Jaki program powinno się kupić do wystawiania faktur i księgowości?

Prowadzenie interesu w Polsce nie jest łatwe. Przedsiębiorcy nie mają prostego życia, dlatego że obecnie panuje w Polsce kryzys ekonomiczny i coraz trudniej jest zdobyć użytkownika. Rynek jest otwarty na firmy zachodnie, które dostarczają często tańsze produkty. Ponadto co rusz zmieniające się prawo powoduje, że strasznie ciężko jest ogarnąć sprawy formalno-prawne.

Read more

Jakie zagadnienia są poruszane na ćwiczeniach prowadzonych w ramach szkoleń dla niedoszłych posiadaczy niewielkich przedsiębiorstw

Powiatowe urzędy pracy dają osobom pozostającym bez pracy życiową szansę, jaką bywa przyznanie pieniędzy na założenie własnej firmy. Po spełnieniu określonych w ustawie wymagań dana osoba zostaje skierowana na kurs, aby tam poznać zasady, jakimi rządzi się wolnorynkowa gospodarka. Elementarne wiadomości z ekonomiki handlu oraz rachunkowości przydadzą się zwłaszcza tym absolwentom, którzy na studiach magisterskich w ogóle nie zajmowali się taką tematyką. W zależności od programu nauczania uczestnicy poznają różne tematy, z tym że pewne treści są regułą.

Read more