Tag: IT

IT

Praca z wolnej stopy jest całkiem fajna

Nasz prezes nas drażni, pracownicy powodują, iż nie mamy chęci chodzić do firmy? Może należy myśleć o tym, aby pozostać szefem dla siebie samego? Stresują nas dokumenty związane z utworzeniem swojej przedsiębiorstwa i boimy się, że nie podołamy temu wszystkiemu? Najcudowniejszym rozwiązaniem dla nas będzie praca na umowę zlecenia lub umowę o dzieło. Po prostu otrzymujemy zlecenie do spełnienia, jeżeli go ukończymy, to zaliczamy wynagrodzenie.

Read more

Implementowanie systemu HACCP w jednostkach oświatowych – wytyczne

Wszelcy operatorzy żywności obojętnie na rozmiar jak też profil prowadzonej działalności, w tym również realizatorzy żywienia w przedszkolach a także drugich placówkach oświatowo-wychowawczych mają obowiązek wdrożenia HACCP.


Jeśli chodzi o HACCP w przedszkolu, do obowiązków placówki w ramach wdrożenia HACCP przynależy m.in. opracowanie reguł higieny, składowania a także podawania żywności, rozplanowanie tzw. „czystej drogi”, po której mogą poruszać się jedynie pracownicy kuchni, zlokalizowanie i korzystanie z łazienki, zapewnienie należytego odzienia personelu, przygotowanie a także zapisanie receptur serwowanych potraw itp.

Read more