Co można zrobić, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania?

Dowolna osoba, która posiada ubezpieczenie czy to na życie, NNW czy też inny typ ubezpieczenia, może mieć nadzieję na otrzymanie odpowiedniego świadczenia.

Oczywiście jedynie po wystąpieniu jakiegoś niekorzystnego zdarzenia, np. uszczerbku na zdrowiu.
mycie zębów

Autor: Jakob Renpening
Źródło: http://www.flickr.com
odszkodowanie

Źródło: pixabay
Niestety zazwyczaj uzyskanie odszkodowania często może wymagać długiego okresu czasu, co powoduje, że dla przykładu likwidacja szkody komunikacyjnej bardzo wydłuża się w czasie. Często także kontakty z likwidatorem nie usprawniają całej sprawy. Niestety równie chętnie stosowaną praktyką jest bezzasadne odmawianie wypłacenia odszkodowania lub celowe jego obniżanie. Osoba jest poszkodowana niejako dwukrotnie.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis (https://toc.org.pl/produkt/jednominutowy-menadzer-spotyka-malpe/), który zapewne w całości Cię wciągnie, gdyż dane tam zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Może w takiej sytuacji interweniować na wyższym szczeblu tej instytucji, szukać pomocy u prawnika albo pisać skargę u Rzecznika Ubezpieczonych. Działaniem ostatecznym jest złożenie pozwu sądowego. Wcześniej należy jednak zastosować wszelkie pozasądowe postaci sprzeciwu. Są one wspomniane np. w ogólnych warunkach ubezpieczenia albo w pismach, które są przesyłane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Często spotykaną praktyką jest odwlekanie wypłaty świadczenia. Artykuł 817 k.c. stanowi, że towarzystwo posiada aż 30 dni na to, aby zapłacić odszkodowanie lub na odmówienie takiej wypłaty. Termin taki może być jednak inny, jeżeli jest to zaznaczone w OWU albo w osobnej umowie z konkretnym klientem.

Jeśli ubezpieczyciel nie dotrzyma takiego terminu, poszkodowany ma prawo żądać ustawowych odsetek za powstałą zwłokę. Niestety takie żądanie nie zawsze może skutkować wypłatą odszkodowania, jednak czasami może wpłynąć na szybsze wypłacenie takiego świadczenia.

, ,

Related posts

Latest posts

Kiedy, pora się rozliczyć formularz PIT – genialne rozwiązania

Nadchodzi czas, że trzeba pozliczać się z Urzędem Skarbowym. Trzeba uzupełnić odpowiednią deklarację. Nie zawsze jednak wiemy, jaki PIT, powinniśmy wypełnić. Jeśli na przykład zlikwidowaliśmy nasze papiery wartościowe, wtedy trzeba wybrać pit 38. Ale nie musimy się przejmować, jeżeli nie mamy pewności, bo zawsze w Skarbówce można zapytać, który PIT mamy wypełnić.

Wizytówki – co dzisiaj oferują swoim klientom drukarnie?

Bilety wizytowe określane popularnie wizytówkami nie są czymś, co powstała we współczesności. Jako pierwsi używali ich Chińczycy, następnie zaczęli ich używać Francuzi i Niemcy, aktualnie wykorzystywane są na całym świecie.

Zadbaj o sprzedaż przedsiębiorstwa – koncentrując się na wizerunku

Dana firma, aby generować godziwe rezultaty sprzedaży, musi stawiać duży akcent na swój wizerunek. Współcześnie ciężko wyimaginować sobie dobrze funkcjonującą działalność bez przedsięwzięć z pogranicza wizerunkowego i PR'u. Jest bardzo wiele agencji, jakie mogą nam pomóc sformować profesjonalną politykę działań. Jednak najlepsze efekty osiąga się wówczas, kiedy załoga zarządzająca w przedsiębiorstwie także posiada znaczną wiedzę odnośnie nowoczesnych form podnoszenia świadomości firmy.

Praca z wolnej stopy jest całkiem fajna

Nasz prezes nas drażni, współpracownicy powodują, iż nie posiadamy chęci przychodzić do pracy? Być może warto pomyśleć o tym, aby pozostać prezesem dla siebie samego? Stresują nas sprawy związane z utworzeniem własnej przedsiębiorstwa i obawiamy się, że nie odpowiemy temu wszystkiemu? Najcudowniejszym rozwiązaniem dla nas będzie praca na umowę zlecenia albo umowę o dzieło. Zwyczajnie otrzymujemy zlecenie do spełnienia, jeżeli go zakończymy, to dostajemy wynagrodzenie.

Korzystne rozwiązania dla firm

Wynajem, kupno czy leasing? To kwestia, która przedsiębiorców mających w planach powiększenie parku maszyn. Na którą propozycję się zdecydować?