Co można zrobić, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania?

Dowolna osoba, która posiada ubezpieczenie czy to na życie, NNW czy też inny typ ubezpieczenia, może mieć nadzieję na otrzymanie odpowiedniego świadczenia.

Oczywiście jedynie po wystąpieniu jakiegoś niekorzystnego zdarzenia, np. uszczerbku na zdrowiu.
mycie zębów

Autor: Jakob Renpening
Źródło: http://www.flickr.com
odszkodowanie

Źródło: pixabay
Niestety zazwyczaj uzyskanie odszkodowania często może wymagać długiego okresu czasu, co powoduje, że dla przykładu likwidacja szkody komunikacyjnej bardzo wydłuża się w czasie. Często także kontakty z likwidatorem nie usprawniają całej sprawy. Niestety równie chętnie stosowaną praktyką jest bezzasadne odmawianie wypłacenia odszkodowania lub celowe jego obniżanie. Osoba jest poszkodowana niejako dwukrotnie.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis (https://toc.org.pl/produkt/jednominutowy-menadzer-spotyka-malpe/), który zapewne w całości Cię wciągnie, gdyż dane tam zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Może w takiej sytuacji interweniować na wyższym szczeblu tej instytucji, szukać pomocy u prawnika albo pisać skargę u Rzecznika Ubezpieczonych. Działaniem ostatecznym jest złożenie pozwu sądowego. Wcześniej należy jednak zastosować wszelkie pozasądowe postaci sprzeciwu. Są one wspomniane np. w ogólnych warunkach ubezpieczenia albo w pismach, które są przesyłane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Często spotykaną praktyką jest odwlekanie wypłaty świadczenia. Artykuł 817 k.c. stanowi, że towarzystwo posiada aż 30 dni na to, aby zapłacić odszkodowanie lub na odmówienie takiej wypłaty. Termin taki może być jednak inny, jeżeli jest to zaznaczone w OWU albo w osobnej umowie z konkretnym klientem.

Jeśli ubezpieczyciel nie dotrzyma takiego terminu, poszkodowany ma prawo żądać ustawowych odsetek za powstałą zwłokę. Niestety takie żądanie nie zawsze może skutkować wypłatą odszkodowania, jednak czasami może wpłynąć na szybsze wypłacenie takiego świadczenia.

, ,

Related posts

Latest posts

Rodzaje sprężyn ich zastosowanie

Działanie sprężyny znane było już dawno w czasach kilkunastu tysięcy lat przed naszą erą. Rozładowanie energii charakterystycznej dla pracy sprężyn widoczne jest w mechanizmie pierwszych łuków. Mechanizm ten wykorzystywany był również przy budowaniu rozmaitych pułapek na zwierzynę.

Co jest niezbędne w trakcie organizowania szkoleń?

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele działań, które powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Początkiem przygotowań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja tego wydarzenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będziepodzielony na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jakim budżetem dysponujemy? W odpowiedzi na te kwestie bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.

Dzisiejsza geodezja potrzebną gałęzią w przeróżnych przedsięwzięciach

Geodeta w obecnych czasach jest profesją bardzo pożądaną, ponieważ kraj przechodzi ogromne przeobrażenia budowlane, a to wymusza na gospodarce potrzebę zatrudniania specjalistów. Skutkiem tego zapotrzebowanie geodezyjne rośnie z roku na rok wraz z rozwojem inwestycji.
Geodezja zajmuje się przede wszystkim sporządzaniem dokumentacji pomiarowej. W praktyce geodezję stosuje się do niewielkich obszarów - do tzw. prac mierniczych.

Do jakich celów stosujemy konstrukcje stalowe na Śląsku?

Stal zaliczamy do jednych z w najwyższym stopniu wytrzymałych surowców których używamy w przemyśle oraz w budownictwie a nawet w chirurgii. Pomimo wynalezienia innych, tak samo mocnych surowców jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to spowodowane uniwersalnością zastosowań. Generalnie gdy myślimy o stali, staje nam przed oczami prawdopodobnie budowa naszego domku, bowiem stali w nim na pewno dużo. Pierwszy z brzeżku producent konstrukcji stalowych oferuje na przykład stalowe ramy więźby dachowej.

Drukowanie we Wrocławiu

Plakaty, oraz ulotki są jednym z nadzwyczaj atrakcyjnych wzrokowych mediów reklamowych. Zadania ulotek w strategii komunikacyjnej pomagają budować wizerunek sklepu, tworzyć percepcję konsumentów, a nawet wyzwalać obrót handlowy. Gazetki reklamowe w dużym stopniu różnią się od siebie. Nie tylko pomiędzy sieciami, ale też w granicach sieci, bo osobne emisje posiadają różnorodne zadania.

Moda męska – jakie koszule są właściwe dla szczupłych panów

W dzisiejszych czasach jest znacznie ważne dla wielu mężczyzn, by prezentować się jako człowiek sukcesu – zarówno podczas ważnych spotkań, jak i w życiu osobistym. Odpowiednie kreowanie wizerunku nie jest jednak sprawą prostą – niezbędne jest nierzadko nie jedynie opanowanie pewnego strategii zachowań się, ale też dbanie o wygląd.