Rewizja finansowa co pewien czas musi być zarządzana w każdej spółce

Niektórym zdaje się, że audyt przeprowadzany w firmach, wygląda prawie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to zwykła rewizja.
Raz na jakiś czas możemy natknąć się w telewizji na wiadomość, że w jakiejś firmie stwierdzono duże nieprawidłowości po tym, kiedy przeprowadzono tam audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to mamy zakrzywiony obraz tego, jak tak naprawdę wygląda tego typu weryfikacja. Większość z nich przebiega bez zastrzeżeń. Jednakże w mediach zazwyczaj uwypuklają skandaliczne przypadki, gdyż złe wiadomości mają wyższą oglądalność. Osoby przeprowadzające audyt sprawdzają, czy dana spółka dobrze prowadziła działalność. Mogą również wskazywać różnego rodzaju modyfikacje, które w ich mniemaniu w znaczący sposób zoptymalizują działanie organizacji. Tego typu kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na ich barkach więc spora odpowiedzialność. Muszą być oni po prostu skrupulatni, przenikliwi, ale również sprawiedliwi. Rewizja finansowa może zostać rozdzielona na kilka części, zatem w każdej firmie czeka na nich dużo pracy. Mają tony papierów do przejrzenia i wiele rozmów do przeprowadzenia.

Jeśli myślisz, że tutaj są godne uwagi informacje, to przeczytaj też inne szczegółowe omówienie (https://www.twojprawnik.net/) opisywanej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Nie jest to łatwa praca. Aby zostać rewidentem, trzeba skończyć studia wyższe, być niekaranym i zdać państwowy egzamin, który da nam prawo do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być też odpornym psychicznie, żeby nie dać się zastraszyć. Taką osobę musi też charakteryzować czujność oraz rzetelność. W tym zawodzie nie należy się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów pracy.

, ,

Related posts

Latest posts

Rodzaje sprężyn ich zastosowanie

Działanie sprężyny znane było już dawno w czasach kilkunastu tysięcy lat przed naszą erą. Rozładowanie energii charakterystycznej dla pracy sprężyn widoczne jest w mechanizmie pierwszych łuków. Mechanizm ten wykorzystywany był również przy budowaniu rozmaitych pułapek na zwierzynę.

Co jest niezbędne w trakcie organizowania szkoleń?

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele działań, które powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Początkiem przygotowań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne istotne zagadnienia, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja tego wydarzenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będziepodzielony na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jakim budżetem dysponujemy? W odpowiedzi na te kwestie bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.

Dzisiejsza geodezja potrzebną gałęzią w przeróżnych przedsięwzięciach

Geodeta w obecnych czasach jest profesją bardzo pożądaną, ponieważ kraj przechodzi ogromne przeobrażenia budowlane, a to wymusza na gospodarce potrzebę zatrudniania specjalistów. Skutkiem tego zapotrzebowanie geodezyjne rośnie z roku na rok wraz z rozwojem inwestycji.
Geodezja zajmuje się przede wszystkim sporządzaniem dokumentacji pomiarowej. W praktyce geodezję stosuje się do niewielkich obszarów - do tzw. prac mierniczych.

Do jakich celów stosujemy konstrukcje stalowe na Śląsku?

Stal zaliczamy do jednych z w najwyższym stopniu wytrzymałych surowców których używamy w przemyśle oraz w budownictwie a nawet w chirurgii. Pomimo wynalezienia innych, tak samo mocnych surowców jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to spowodowane uniwersalnością zastosowań. Generalnie gdy myślimy o stali, staje nam przed oczami prawdopodobnie budowa naszego domku, bowiem stali w nim na pewno dużo. Pierwszy z brzeżku producent konstrukcji stalowych oferuje na przykład stalowe ramy więźby dachowej.

Drukowanie we Wrocławiu

Plakaty, oraz ulotki są jednym z nadzwyczaj atrakcyjnych wzrokowych mediów reklamowych. Zadania ulotek w strategii komunikacyjnej pomagają budować wizerunek sklepu, tworzyć percepcję konsumentów, a nawet wyzwalać obrót handlowy. Gazetki reklamowe w dużym stopniu różnią się od siebie. Nie tylko pomiędzy sieciami, ale też w granicach sieci, bo osobne emisje posiadają różnorodne zadania.

Moda męska – jakie koszule są właściwe dla szczupłych panów

W dzisiejszych czasach jest znacznie ważne dla wielu mężczyzn, by prezentować się jako człowiek sukcesu – zarówno podczas ważnych spotkań, jak i w życiu osobistym. Odpowiednie kreowanie wizerunku nie jest jednak sprawą prostą – niezbędne jest nierzadko nie jedynie opanowanie pewnego strategii zachowań się, ale też dbanie o wygląd.