Rewizja finansowa co pewien czas musi być zarządzana w każdej spółce

Niektórym zdaje się, że audyt przeprowadzany w firmach, wygląda prawie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to zwykła rewizja.
Raz na jakiś czas możemy natknąć się w telewizji na wiadomość, że w jakiejś firmie stwierdzono duże nieprawidłowości po tym, kiedy przeprowadzono tam audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to mamy zakrzywiony obraz tego, jak tak naprawdę wygląda tego typu weryfikacja. Większość z nich przebiega bez zastrzeżeń. Jednakże w mediach zazwyczaj uwypuklają skandaliczne przypadki, gdyż złe wiadomości mają wyższą oglądalność. Osoby przeprowadzające audyt sprawdzają, czy dana spółka dobrze prowadziła działalność. Mogą również wskazywać różnego rodzaju modyfikacje, które w ich mniemaniu w znaczący sposób zoptymalizują działanie organizacji. Tego typu kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na ich barkach więc spora odpowiedzialność. Muszą być oni po prostu skrupulatni, przenikliwi, ale również sprawiedliwi. Rewizja finansowa może zostać rozdzielona na kilka części, zatem w każdej firmie czeka na nich dużo pracy. Mają tony papierów do przejrzenia i wiele rozmów do przeprowadzenia.

Jeśli myślisz, że tutaj są godne uwagi informacje, to przeczytaj też inne szczegółowe omówienie (https://www.twojprawnik.net/) opisywanej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Nie jest to łatwa praca. Aby zostać rewidentem, trzeba skończyć studia wyższe, być niekaranym i zdać państwowy egzamin, który da nam prawo do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być też odpornym psychicznie, żeby nie dać się zastraszyć. Taką osobę musi też charakteryzować czujność oraz rzetelność. W tym zawodzie nie należy się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów pracy.

, ,

Related posts

Latest posts

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Wszelki podatnik winien wiedzieć, iż do kwietnia każdego roku ma czas, aby oddać coroczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych, a więc rozliczenie PIT.

Jak sprawić aby nas znaleźli w Sieci

Sieć internetowa wydaje się dziś jednym z najlepszych najwygodniejszych sposobów uzyskiwania informacji. Czasem zdaje się, iż rola tradycyjnych źródeł wiedzy maleje. Młodzi ludzie najpierw wykorzystują wyszukiwarki czy z Wikipedii, amerykańskiego olbrzyma. Wprowadzają wyszukiwane słowo i - w większości przypadków - odnajdują poprawne treści. Następnie jako potwierdzenie odszukanych już informacji używają podręczników.

Malownicze miasta w Egipcie

Nie każdy, kto marzy o wyjeździe na urlop w ładne i ciepłe miejsce planuje to przez długie miesiące. Jest duża grupa osób, które wybierają oferty last minute. Od dłuższego czasu niezwykle popularne są takiego typu wyjazdy. Po prostu pakuje się walizki i dzień przed rozpoczęciem urlopu wybiera się kraj, gdzie chcemy pojechać. Wybór zazwyczaj jest wielki. Naturalnie najwięcej ofert jest do najchętniej wybieranych przez nas krajów. Nie ma problemu by wyszukać wakacje last minute do Bułgarii czy Turcji lub Egiptu.

Potęga gry symulacyjnej, czyli szkolenie potrzebne dla firm zarządzających w nowoczesny sposób

Rzeczywistość biznesowa, a konkretniej warunki podejmowania decyzji, dysputy na najwyższym szczeblu czy niezwykle ważne menedżerstwo to nic innego jak zwykła praktyka - możliwa przy tym do osiągnięcia i trwałego posmakowania tylko jeśli jest się szefem lub członkiem rady nadzorczej. Czy aby jedynie dla biznesowej elity? Czy spróbowania zarządzania z prawdziwego zdarzenia mogą dotknąć wyłącznie firmowi potentaci?

Swoja firma idealnym sposobem na to, by uniknąć bezrobocia

Duży poziom bezrobocia sprawił, że dużo osób nastawiona jest na założenie nowej firmy. Swój biznes to odpowiedzialny sposób na to, aby mieć zapewnione miejsce pracy, a co za tym idzie źródło utrzymania. Możemy jednak pamiętać, że własna działalność gospodarcza to konieczność uwzględnienia wielu elementów. Musimy trównież działać zgodnie z obowiązującym prawem.