Rewizja finansowa co pewien czas musi być zarządzana w każdej spółce

Niektórym zdaje się, że audyt przeprowadzany w firmach, wygląda prawie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to zwykła rewizja.
Raz na jakiś czas możemy natknąć się w telewizji na wiadomość, że w jakiejś firmie stwierdzono duże nieprawidłowości po tym, kiedy przeprowadzono tam audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to mamy zakrzywiony obraz tego, jak tak naprawdę wygląda tego typu weryfikacja. Większość z nich przebiega bez zastrzeżeń. Jednakże w mediach zazwyczaj uwypuklają skandaliczne przypadki, gdyż złe wiadomości mają wyższą oglądalność. Osoby przeprowadzające audyt sprawdzają, czy dana spółka dobrze prowadziła działalność. Mogą również wskazywać różnego rodzaju modyfikacje, które w ich mniemaniu w znaczący sposób zoptymalizują działanie organizacji. Tego typu kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na ich barkach więc spora odpowiedzialność. Muszą być oni po prostu skrupulatni, przenikliwi, ale również sprawiedliwi. Rewizja finansowa może zostać rozdzielona na kilka części, zatem w każdej firmie czeka na nich dużo pracy. Mają tony papierów do przejrzenia i wiele rozmów do przeprowadzenia.

Jeśli myślisz, że tutaj są godne uwagi informacje, to przeczytaj też inne szczegółowe omówienie (https://www.twojprawnik.net/) opisywanej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Nie jest to łatwa praca. Aby zostać rewidentem, trzeba skończyć studia wyższe, być niekaranym i zdać państwowy egzamin, który da nam prawo do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być też odpornym psychicznie, żeby nie dać się zastraszyć. Taką osobę musi też charakteryzować czujność oraz rzetelność. W tym zawodzie nie należy się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów pracy.

, ,

Related posts

Latest posts

Kadry i płace – w jaki sposób radzić sobie z tego typu tematami?

Prawo na bieżąco się zmienia i ciężko się nam niekiedy do tego dostosować. Innym razem występują w nim jakieś luki, które jednym są na rękę, inni natomiast mają przez nie kłopoty. Ogólnie nie bez powodu mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi, ciężko jednak się do tego ustosunkować, raz z powodu tego, że różnego rodzaju przepisów jest bez liku, a dwa, dlatego, że stale ulegają one zmianie.

Czy uskutecznienie działań marketingowych w Sieci jest zyskowne?

Prowadzenie odpowiedniej kampanii reklamowej w Internecie jest dzisiaj ogromnie raz za razem głównym kanałem łączności marki z klientami. Nie da się ukryć, że to właśnie w wirtualnej przestrzeni często znajduje się najwięcej naszych przypuszczalnych klientów, skutkiem tego też tak znaczące jest trafienie w ich oczekiwania.

Im dłuższe kolejki do warsztatu tym bez wątpienia jest on wspanialszy

W dniu nowoczesnym dysponowanie przez nas pojazdów stało się zjawiskiem niezmiernie dużym. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas bezsprzecznie nie wyobrażał sobie tak kolosalnej ilości samochodów na drogach. Motoryzacja bowiem w ogromnie duży sposób wpłynęła na nasze życie.

Ogrzewanie na gaz najkorzytniejszą decyzją

Sporo osób, które żyją w starych budynkach, zapewne przywykło do rozpalania w piecu węglem. Codzienne targanie go z piwnicy, bałagan, sadza i znój. Coraz więcej osób decyduje się na instalację centralnego ogrzewania, dzięki któremu zaoszczędzi czas i często również pieniądze. Można zamontować taki system i nadal używać węgla do podniesienia temperatury w grzejnikach, lecz ten z roku na rok jest on coraz droższy.