Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze relacje z szefem mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety nierzadko jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu ludzi jest zapewne niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak osób, które powtarzają, że mankamenty ich pracy wydają się być mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Czasami niestety sytuacja jest tak bardzo toksyczna, że warto pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym rozwiązaniem jest wówczas szukanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam pracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najkorzystniejsze wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać siedzenia w znienawidzonym miejscu. Można zasugerować szefowi jakąś konkretną datę.

Tak samo emocjonujące artykuły znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem kserokopiarki wroclaw, który jest tu.

Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do ugody. Można przykładowo zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wtedy też zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, aby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jak funkcjonuje opcja Cash flow monitoring

Cash flow monitoring pomoże nam unikać wpadania w długi
Prawidłowe funkcjonowanie naszej firmy, z jednej strony będzie zależało od naszych decyzji i naszej skuteczności, ale z drugiej będzie też zależeć od wypłacalności naszych kontrahentów. Dlatego właśnie warto zaznaczyć, że korzystne tu okazuje się być podejście cash flow monitoring, a więc kontrola przepływu gotówki.

Do jakich celów stosujemy konstrukcje stalowe na Śląsku?

Stal zaliczamy do jednych z najbardziej wytrzymałych tworzyw których używamy w przemyśle oraz budownictwie a nawet w chirurgii. Mimo odkrycia innych, nie mniej wytrzymałych materiałów jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to powodowane uniwersalnością zastosowań. Ogólnie kiedy myślimy o tym surowcu, staje nam przed oczyma prawdopodobnie budowa naszego domku, ponieważ stali w nim zapewne wiele. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje dla przykładu stalowe ramy więźb dachowych.

Dla kogo coach? – parę dobrych informacji

Coach. Profesjonalista, jaki pomoże rozwinąć się wszystkim - w czepku urodzonemu farciarzowi, jaki wspaniale sobie radzi a także stale poszukuje natchnień do rozwoju i nieszczęśnikowi, jaki co chwila zderza się ze ścianą.

Odzyskiwanie długów nie musi być bardzo skomplikowane

Od czasu do czasu jest tak, iż ze szczerego serca pożyczamy komuś pewną kwotę, umawiając się z nim na dzień oddania, ale mimo wszystko okazuje się, że nie jest on przestrzegany. Pewnie że może się okazać, iż konkretna osoba nie pamiętała oraz kiedy tylko jej o tym powiemy, to nagle zwróci pożyczkę, jednak może się także okazać tak, że nie będzie pragnęła tego zrobić.

Właściwie zarządzana instytucja to podstawa sukcesu

Dowolna firma, jaka chce się rozwijać musi troszczyć się o kompleksowe szkolenie własnych podwładnych. Ważne są wszelakie umiejętności, które możemy wykorzystać w zawodowej działalności.Jeśli idzie o wzrost efektywności działań pracowników, istotny jest także zgrany zespół.