Co można zrobić, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania?

Dowolna osoba, która posiada ubezpieczenie czy to na życie, NNW czy też inny typ ubezpieczenia, może mieć nadzieję na otrzymanie odpowiedniego świadczenia.

Oczywiście jedynie po wystąpieniu jakiegoś niekorzystnego zdarzenia, np. uszczerbku na zdrowiu.
mycie zębów

Autor: Jakob Renpening
Źródło: http://www.flickr.com
odszkodowanie

Źródło: pixabay
Niestety zazwyczaj uzyskanie odszkodowania często może wymagać długiego okresu czasu, co powoduje, że dla przykładu likwidacja szkody komunikacyjnej bardzo wydłuża się w czasie. Często także kontakty z likwidatorem nie usprawniają całej sprawy. Niestety równie chętnie stosowaną praktyką jest bezzasadne odmawianie wypłacenia odszkodowania lub celowe jego obniżanie. Osoba jest poszkodowana niejako dwukrotnie. Może w takiej sytuacji interweniować na wyższym szczeblu tej instytucji, szukać pomocy u prawnika albo pisać skargę u Rzecznika Ubezpieczonych. Działaniem ostatecznym jest złożenie pozwu sądowego. Wcześniej należy jednak zastosować wszelkie pozasądowe postaci sprzeciwu. Są one wspomniane np. w ogólnych warunkach ubezpieczenia albo w pismach, które są przesyłane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
Często spotykaną praktyką jest odwlekanie wypłaty świadczenia.

Jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, bez ociągania kliknij ten odnośnik. Przedstawiana tam pełna treść (https://www.ecodrive.com.pl/index.php/cennikpl) niewątpliwie także Cię zainteresuje!

Artykuł 817 k.c. stanowi, że towarzystwo posiada aż 30 dni na to, aby zapłacić odszkodowanie lub na odmówienie takiej wypłaty. Termin taki może być jednak inny, jeżeli jest to zaznaczone w OWU albo w osobnej umowie z konkretnym klientem.

Jeśli ubezpieczyciel nie dotrzyma takiego terminu, poszkodowany ma prawo żądać ustawowych odsetek za powstałą zwłokę. Niestety takie żądanie nie zawsze może skutkować wypłatą odszkodowania, jednak czasami może wpłynąć na szybsze wypłacenie takiego świadczenia.

, ,

Related posts

Latest posts

Jak funkcjonuje opcja Cash flow monitoring

Cash flow monitoring pomoże nam unikać wpadania w długi
Prawidłowe funkcjonowanie naszej firmy, z jednej strony będzie zależało od naszych decyzji i naszej skuteczności, ale z drugiej będzie też zależeć od wypłacalności naszych kontrahentów. Dlatego właśnie warto zaznaczyć, że korzystne tu okazuje się być podejście cash flow monitoring, a więc kontrola przepływu gotówki.

Do jakich celów stosujemy konstrukcje stalowe na Śląsku?

Stal zaliczamy do jednych z najbardziej wytrzymałych tworzyw których używamy w przemyśle oraz budownictwie a nawet w chirurgii. Mimo odkrycia innych, nie mniej wytrzymałych materiałów jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to powodowane uniwersalnością zastosowań. Ogólnie kiedy myślimy o tym surowcu, staje nam przed oczyma prawdopodobnie budowa naszego domku, ponieważ stali w nim zapewne wiele. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje dla przykładu stalowe ramy więźb dachowych.

Dla kogo coach? – parę dobrych informacji

Coach. Profesjonalista, jaki pomoże rozwinąć się wszystkim - w czepku urodzonemu farciarzowi, jaki wspaniale sobie radzi a także stale poszukuje natchnień do rozwoju i nieszczęśnikowi, jaki co chwila zderza się ze ścianą.

Odzyskiwanie długów nie musi być bardzo skomplikowane

Od czasu do czasu jest tak, iż ze szczerego serca pożyczamy komuś pewną kwotę, umawiając się z nim na dzień oddania, ale mimo wszystko okazuje się, że nie jest on przestrzegany. Pewnie że może się okazać, iż konkretna osoba nie pamiętała oraz kiedy tylko jej o tym powiemy, to nagle zwróci pożyczkę, jednak może się także okazać tak, że nie będzie pragnęła tego zrobić.

Właściwie zarządzana instytucja to podstawa sukcesu

Dowolna firma, jaka chce się rozwijać musi troszczyć się o kompleksowe szkolenie własnych podwładnych. Ważne są wszelakie umiejętności, które możemy wykorzystać w zawodowej działalności.Jeśli idzie o wzrost efektywności działań pracowników, istotny jest także zgrany zespół.