Urodzenie smyka to piękny moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna mama uzna, że pierwszy rok dziecka bywa najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko albo pilnowanie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim słoneczku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby rozumieć, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego.

Jeśli niniejszy materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://www.inito.pl/), który prezentuje pokrewne kwestie.

Dziś możemy też liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Maszyny rolnicze części zamienne, części do kultywatora – wszelkie elementy potrzebne do bezawaryjności maszyn rolniczych wpływających na sprawną oraz skuteczną pracę na roli.

Postęp gospodarczy i techniczny w wyraźny sposób wpłynął na rozkwit wielu miejsc a także dziedzin życia obywatela. Nieustannie wpływa się na polepszenie jakości życia ludzi, by ułatwić i usprawnić im wiele prac oraz zadań. W najbardziej wyraźny sposób rozwojowi uległa wieś i gospodarstwa rolne.

Drukowanie we Wrocławiu

Plakaty, oraz ulotki są jednym z bardzo popularnych wzrokowych mediów reklamowych. Misje ulotek w strategii komunikacyjnej mogą konstruować wizerunek sklepu, organizować percepcję konsumentów, a nawet generować obrót handlowy. Gazetki reklamowe w znacznym stopniu różnią się od siebie. Nie tylko między sieciami, ale także w granicach sieci, bo osobne emisje mają rozmaite funkcje.

Pity nie powinny okazać się być trudne

Jeśli jeszcze nie znaleźliśmy programu, który byłby dla nas właściwie przystępny i zrozumiały, to za chwilę będziemy posiadali okazję, próbować następnej propozycji.