Urodzenie smyka to piękny moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna mama uzna, że pierwszy rok dziecka bywa najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko albo pilnowanie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim słoneczku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby rozumieć, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego.

Jeśli niniejszy materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://www.inito.pl/), który prezentuje pokrewne kwestie.

Dziś możemy też liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jak funkcjonuje opcja Cash flow monitoring

Cash flow monitoring pomoże nam unikać wpadania w długi
Prawidłowe funkcjonowanie naszej firmy, z jednej strony będzie zależało od naszych decyzji i naszej skuteczności, ale z drugiej będzie też zależeć od wypłacalności naszych kontrahentów. Dlatego właśnie warto zaznaczyć, że korzystne tu okazuje się być podejście cash flow monitoring, a więc kontrola przepływu gotówki.

Do jakich celów stosujemy konstrukcje stalowe na Śląsku?

Stal zaliczamy do jednych z najbardziej wytrzymałych tworzyw których używamy w przemyśle oraz budownictwie a nawet w chirurgii. Mimo odkrycia innych, nie mniej wytrzymałych materiałów jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to powodowane uniwersalnością zastosowań. Ogólnie kiedy myślimy o tym surowcu, staje nam przed oczyma prawdopodobnie budowa naszego domku, ponieważ stali w nim zapewne wiele. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje dla przykładu stalowe ramy więźb dachowych.

Dla kogo coach? – parę dobrych informacji

Coach. Profesjonalista, jaki pomoże rozwinąć się wszystkim - w czepku urodzonemu farciarzowi, jaki wspaniale sobie radzi a także stale poszukuje natchnień do rozwoju i nieszczęśnikowi, jaki co chwila zderza się ze ścianą.

Odzyskiwanie długów nie musi być bardzo skomplikowane

Od czasu do czasu jest tak, iż ze szczerego serca pożyczamy komuś pewną kwotę, umawiając się z nim na dzień oddania, ale mimo wszystko okazuje się, że nie jest on przestrzegany. Pewnie że może się okazać, iż konkretna osoba nie pamiętała oraz kiedy tylko jej o tym powiemy, to nagle zwróci pożyczkę, jednak może się także okazać tak, że nie będzie pragnęła tego zrobić.

Właściwie zarządzana instytucja to podstawa sukcesu

Dowolna firma, jaka chce się rozwijać musi troszczyć się o kompleksowe szkolenie własnych podwładnych. Ważne są wszelakie umiejętności, które możemy wykorzystać w zawodowej działalności.Jeśli idzie o wzrost efektywności działań pracowników, istotny jest także zgrany zespół.