Profesjonalne zabezpieczenia ppoż – klapy dymowe oraz ich funkcja

Każdy budynek powinien mieć wyborne zabezpieczenia przeciwpożarowe, gdyż ilość i jakość takich zabezpieczeń może ocalić komuś życie. Pożar zdoła być uczyniony przez niewielką drobnostkę, choćby niedopałek papierosa, wskutek tego zarówno w domach prywatnych jak również w budynkach użytku publicznego powinny znajdować się fachowe zabezpieczenia ppoż.

elektroniczny system

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie zdołamy wyróżnić niemało zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednym z nich są klapy dymowe. Ich głównym przeznaczeniem jest odprowadzanie dymu i gazów, jakie powstają w toku pożaru. Mają one istotną i nadzwyczaj ważną rolę, albowiem okazuje się, że niemało przypadków śmiertelnych podczas wybuchu pożaru jest uczynionych przez zaczadzenie. Używanie klap dymowych zmniejsza ryzyko zaczadzenia, a więc zdołają one przysporzyć się do ochronienia faktycznie sporej ilości osób.

W toku pożaru klapy dymowe otwierają się samoczynnie, dzięki czemu dym i wszystkie trujące gazy mogą ulotnić się do atmosfery. Dym, jaki jest aktywowany przez ogień w czasie pożaru nie tylko jest niesłychanie duszący, ale zarazem niezwykle gęsty i łzawiący, przez co masa osób zdoła nie widzieć żadnej drogi ucieczki. Usunięcie dymu za sprawą klap dymowych przyczyni się do lepszej widoczności, dzięki jakiej sporo osób zdoła spostrzec punkt wyjścia. Im więcej ludzi opuści płonący budynek tym swobodniej i rychlej będzie wolno przeprowadzić akcję gaśniczą, wskutek tego klapy dymowe są równocześnie większą pomocą dla strażaków walczących z ogniem.

centrala oddymiania

Autor: D+H
Źródło: D+H
Należałoby więc zastosować takie zabezpieczenia ppoż (kliknij link), którym są klapy. Jak najbardziej im większy obiekt tym więcej klap dymowych musi w nim znajdować, wobec tego decydując się na zastosowanie klap dymowych zadbaj także o ich stosowną ilość. Klapy dymowe to jedne z modnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednakże oprócz klap dymowych warto zastosować jeszcze inne zabezpieczenia. Im lepsze zabezpieczenie ppoż, tym większa szansa na to, iż w trakcie wybuchu pożaru uda się ochronić jak najwięcej ludzi.

,

Related posts

Latest posts

Banery reklamowe w niskiej cenie

Aktualnie można bez problemu znaleźć rozwiązania na rewelacyjnym poziomie, które sprawdzają się świetnie wielu różnych branżach. Oferty na wysokim poziomie docierają do niemałego grona odbiorców, co od samego początku wydaje się jasne. Analizując banery Poznań, można już na pierwszy rzut oka dostrzec spore zaangażowanie naszych ekspertów. Wkładają oni sporo wysiłku w to, by przedstawiać klientom zainteresowanym możliwości z najwyższej półki. klientom jedynie wypróbowanych rozwiązań.