Opis najczęściej wykorzystywanych typów przenośników, które znalazły zastosowanie w różnych działach przemysłu.

W celu przetransportowania rozmaitych materiałów na niewielka odległość bardzo często stosuje się przenośniki. Ich szeroka propozycja powoduje, że znalazły one swoje zastosowanie w wielu różnych działach przemysłu. Co więcej, współczesne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, pozwalającymi na duże możliwości jeśli chodzi o sterowanie, a jednocześnie bardzo niezawodne i wytrzymałe. Dzięki nim praca jest znacznie wydajniejsza i szybsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji dużo lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj największą popularnością klientów cieszą się niezmiennie przenośniki taśmowe, ocenia się, że więcej niż połowa wszystkich nowo montowanych urządzeń to właśnie ten rodzaj. Przeznaczone są one do transportowania niezbyt ciężkich towarów, o niewielkich gabarytach, do których między innymi się zaliczają materiały granulowane i sypkie, a także drobne pakowane czy workowane przedmioty. Ten typ przenośników może być stosowany zarówno jako niezależne urządzenie, jak i fragment większej linii produkcyjnej, często w połączeniu ich w więcej segmentów.

Dużym zainteresowaniem również się cieszą przenośniki kubełkowe (PROMUS Katowice), jakie z kolei służyć będą do pionowego transportu różnych surowców na niekiedy znaczne wysokości. Z reguły będą to substancje ziarniste, sypkie i w dużych kawałkach, ale niektóre odmiany będą również pozwalać na transport w taki sposób rozmaitych płynów. Takie przenośniki stosowane są głównie w przemyśle chemicznym oraz budowlanym, lecz dość często będą po nie również sięgać różnego rodzaju firmy produkujące produkty spożywcze. W części specyficznych zastosowań w miejsce przenośników taśmowych znacznie lepiej się będzie się sprawdzać wersja śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe (PROMUS) składają się z dwóch elementów, to znaczy rynny o odpowiedniej długości, w jakie będzie się przesuwał materiał a także ślimaka, odpowiedzialnego za przesuwanie.

Zobacz tu, sprawdź ofertę samozamykacz do drzwi naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

br>
Zajrzyj do artykułu, który umieściliśmy pod tym linkiem oraz czytaj więcej maszyny tartaczne na ten temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Ta odmiana przenośników niezastąpiona będzie w wielu różnych gałęziach przemysłu, przykładowo dość często korzysta z niej przemysł spożywczy, budowlany i chemiczny.

, ,

Related posts

Latest posts

Banery reklamowe w niskiej cenie

Aktualnie można bez problemu znaleźć rozwiązania na rewelacyjnym poziomie, które sprawdzają się świetnie wielu różnych branżach. Oferty na wysokim poziomie docierają do niemałego grona odbiorców, co od samego początku wydaje się jasne. Analizując banery Poznań, można już na pierwszy rzut oka dostrzec spore zaangażowanie naszych ekspertów. Wkładają oni sporo wysiłku w to, by przedstawiać klientom zainteresowanym możliwości z najwyższej półki. klientom jedynie wypróbowanych rozwiązań.